Uudised


Näitus “Vene kunstnikud Eestis XX sajandil” ootab huvilisi!


www.vecherka.ee 03.11.2015 ЛИАНА ТУРПАКОВА
Русские художники на перекрестке искусств


rus.postimees.ee 29.09.2015 Андрей Бабин
Икона к серебряной свадьбе


www.vecherka.ee 28.09.2015 ЛИАНА ТУРПАКОВА
История любви в иконах


www.slavia.ee 28.09.2015 Лилия КЕРРО
Замок Фалль вновь восхищает


bublik.delfi.ee 22.09.2015 Bublik
В замке Кейла-Йоа откроется выставка икон “Домовая церковь замка Фалль”


23.09.2013 Meid võeti vastu suurde turismiperesse! Meie muuseum liitus süsteemiga „Puhka Eestis!“
Loe edasi


19.08.2013 Pideva ning teadlikku kahe muuseumi nimetuste ühte patta viskamise, on paljude Eesti elanike jaoks arusaamatu, millisest muuseumist täpsemalt hetkel jutt käib. Samuti ka partneritel on tekinud küsimused, miks on olemas kaks muuseumit. On arusaadav, et Tallinna valitsuse poolt see oli teadlik tegu. Uus muuseum ei suuda konkureerida teisega, mis on tegutsenud ple 10 aasta ning on loonud endale hea maine. Samas uue muuseumi promomiseks on vaja aega ning tõsist tööd, kaasa arvatud ka kollektsiooni loomisel. Selleks, et aega mitte raisata, lihtsalt kasutati ära võõrast nime. Seetõttu 4.03.2013 oli esitatud avaldus nime „Eesti Vene Muuseum“ patenteerimiseks. 4 kuu jooksul võis igaüks vaidlustada avaldust. Kuna see ei olnud tehtud, siis, ooteaja lõppedes, MTÜ Vene Muuseum sai nimepatendi.
Lisaks sellele, Vene Muuseum Sankt-Peterburis samuti omab patenti nimele. Nende poolt protesti ei esitatud.
Patendiga võib tutvuda siin


5.06.2013 Eesti Riiklik Kohus jättis rahuldamata SA Tallinna Vene Muuseumi kaebuse MTÜ Vene Muuseumi vastu. Kõik, millele korduvalt viitas veel kohtueelses kirjavahetuses MTÜ Vene Muuseum, oli kinnitatud ka mõlema tasandi Kohtutes: s.t. seadusevastaste muuseumi kollektsiooni puudutavate nõudmiste lubamatus. Oma edasist tegevust SA Tallinna Vene Muuseum peab läbi viima kooskõlas Eesti Vabariigi seadustega. Arvatavasti nüüdsest peab SA läbi viima oma tegevust ja reklaamkampaaniaid oma materjalide baasil, nagu seda teevad kõik muuseumid maailmas ning lõpetama „musta PR“ MTÜ Vene Muuseumi suhtes.
Kohtu otsustega võib tutvuda siin


01.03.2013 Paldiskis avati MTÜ Vene Muuseumi kollektsioonist pärit kirillitsa raamatute näitust. Näitusel saab tutvuda raamatutega, mis asusid XX sajandi 60-ndate aastateni Võru Katariina Kirikus. Enne nende soetamist küsiti heakskiitu Korniliuselt.
Näituse materjalidega võib tutvuda siin


Tallinn lõplikult ütles ära „Kavatsuste lepingust“! Täna, 23.02.2012 Tallinna linnavolikogu otsusega nr.36 oli lõpetatud Koidula 23 hoone rendileping. See tähendab, et kui omalt poolt eelmise aasta oktoobris peatati „kokkulepete lepingu“ tegevust, kuni pole läbi viidud lepingu kooskõlastamise läbirääkimised, nii nagu seda nõuab „museumite seadus“, siis nüüd on nad mõttetud: üks tähtsaimatest punktidest on hävitatud. Kogu 2 aasta jooksul tehtud töö, mis puudutas hoone rekonstruktsiooni projekti Kadriorus, on ämbrisse visatud.

Otsusega võib tutvuda siinKadrioru kunstimuuseumis 07.05.–02.10.2011 „Eesti ikoonikunsti” näituse eesmärk on tutvustada seni kogudes varjul olnud Eesti ikoonimaali kui vähetuntud, ent olulist osa Eesti õigeusklike – venelaste, eestlaste ja setude – läbi sajandite ulatuvast vaimsest pärandist. Muuseumi saalides eksponeeritud mälestised moodustavad visuaalse rea, mis toob vaatajani Eesti ikoonimaali erinevad arenguetapid, iseloomulikud jooned ning seotuse eri aegade vaimsuse ja esteetikaga.
Näitusel eksponeeritakse töid erakogudest, muuseumidest (Eesti Kunstimuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Hiiumaa Muuseum, Pärnu Muuseum, Võrumaa muuseum, Eestimaa Vene Muuseum) ja Eesti õigeusu kirikutest.
Näituse kuraator: Aleksandra Murre


www.DELFI.ee 27. juuni 2008 11:26
Eesti Vene muuseum ootab EL miljoneid


www.DELFI.ee 14. veebruar 2006 10:34
Tallinn teeb Kadrioru pargist suure muuseumi


www.sirp.ee, Mai Levin 16.12.2005
Vene kunstnikud Eestis – näitus


www.DELFI.ee 06. mai 2004 15:58
Muulaste lõimimiseks kulub 83 miljonit


ETA 12. märts 2002 09:00
Tallinnas avab uksed Vene muuseum


Comments are closed.