Eesti Vene Muuseum korraldab näitust „Vene kunst Eestis XX sajandil“

4. veebruaril toimub Valga muuseumis kell 16.00 näituse „Vene kunst Eestis XX sajandil“ avamine, kus esitletakse töid Vene Muuseumi kollektsioonist.

See on juba kolmas täisväärtuslik vene näitus Eesti Vabariigis. 1931. aasta aprillis toimus Suurgildi hoones esimene vene kunsti näitus. „Ta ei tohi saada viimaseks. See rahvuskultuuri vormi on tõestanud enda elujõulisust,“ ütles tol ajal näitusekomitee esimees E.I.Hildebrand.

Kuid kahjuks ajalugu otsustas minna teisiti. Teine Eesti vene kunstnike näitus toimus alles 2005. aastal. Eesti Vene Muuseum organiseeris näituse Maarjamäe lossis (Ajaloomuuseum). Näituse tulemuste põhjal oli loodud kataloog „Vene kunstnikud Eestis XX sajandi esimesel poolel“.

Nüüd, veel kümme aastat hiljem, toimub kolmas vene näitus – seekord koostöös Valga Muuseumiga. Nagu ka 2005. aasta näitus, põhineb ta Vene Muuseumi kollektsioonile.
Näitusel saab tutvuda selliste kunstnikke töödega nagu Aleksandr Grinev, Viktor Aleksejev, Andrei Jegorov, Anatoli Kaigarodov, Anna Kalašnikova-Root – nad kõik olid esitletud ka esimesel näitusel 1931. aastal. Lisaks on eksponeeritud Mihhail Rundaltsovi, Aleksei Šnajevi, Viktor Leškini, Ivan Sokolovi ja Nikolai Kormašovi tööd.Eesti Vene Muuseum oli asutatud 2001. aastal. Pikka aega paiknes ta Kadriorus. Kõik põhinäitused toimusid riigimuuseumides: Tervisehoiumuuseumis, Ajaloomu useumis jne. Vene Muuseum lõi 73 dokumentaalfilmi venelastest ning vene kultuurist Eestis, mida eduga näidati ETV eetris.

Viidi läbi ka rida projekte, kaasa arvatud Euroopa Liidu tasemel. Suurim projekt – Varnja vanausuliste ikonostaasi rekonstrueerimine.

Eesti Vene Muuseum kuulub Eesti muuseumide nimekirja ning on Eesti Muuseumiühenduse liige. Nimetus on patenteeritud tervel Euroopa Liidu

territooriumil.

Seotud materjalid:

Brošüür

Comments are closed.